0286 210 01 07 info@caro.org.tr

Konferans: Dr. Mehmet Kürkçü ile Antikçağ'da Şehircilik, Kentler ve Mimari, Anadolu'da 2 Başkent: Bergama ve Efes

Eğitim Programları

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), 21 Şubat Dünya Turist Rehberleri Günü kapsamında, İzmir Turist Rehberleri Odası (İZRO) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Kürkçü’yü ağırladı. Profesyonel Turist Rehberi Kürkçü, bir otelde ‘Antikçağ'da şehircilik, kentler ve mimari, Anadolu'da 2 başkent: Bergama ve Efes’ konulu konferans verdi.
 
Konferansa başlamadan önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Dr. Kürkçü, turist rehberliği imajının olumlu yönde gelişmesi adına turist rehberliği eğitiminin çok önemli olduğuna da değinerek, “Rehber emekli olmaz. Turist Rehberliği akademik programları iyileştirilmelidir. Turist rehberliği bölümleri ders programları ve uygulamalarda yanlışlıklar var” dedi.
 
Konferansa, ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı Ü. Cihan Müşterioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Onur Akgül, Ercan Yavuz, Çağrı Tok ile birlikte mesleğinde uzman turist rehberleri ile mesleğe yeni başlayan turist rehberleri katıldı.  Konferansa başlamadan önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Dr. Kürkçü, turist rehberliği imajının olumlu yönde gelişmesi adına turist rehberliği eğitiminin çok önemli olduğuna da değinerek, akademik eğitimde köklü değişiklere ihtiyaç olduğunu vurguladı.  Öte yandan, akademisyenlerin sektörün içerisinden atanması ve ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarındaki gereksiz derslerin kaldırılması noktasında da önerilerini aktardı. Konuşmasını bitirdikten sonra konferansa başlayan Dr. Kürkçü, ‘Antikçağ’da Kent ve Şehircilik’ konusunda detaylı bir sunum gerçekleştirdi.   Soru cevap şeklinde ilerleyen konferansın bitiminde ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı Müşterioğlu, Profesyonel Turist Rehberi Dr. Kürkçü’ye plaket takdiminde bulundu.
 

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI