0286 210 01 07 info@caro.org.tr

II. Tarih Temizken Güzeldir Etkinliği

Etkinlikler

29.10.2014 tarihinde Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) olarak Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı sınırları içinde kamu yararına çevre temizliği etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Her yıl yerli yabancı yaklaşık 2 milyon kişinin ziyaret ettiği bu alanda görülen kirliliğe dikkat çekmek; ziyaretçilerin çevre temizliğine duyarlılıklarını artırmak; tarihine sahip çıkmalarını sağlamak amacı ve “Tarih, temizken güzeldir.” sloganı ile yapılan organizasyona ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı Adem Biçer, Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda rehber ve TUTO - Turizm Topluluğu, Tema grubu, Turist Rehberliği Bölümü öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇARO Başkanı Adem Biçer yaptığı açılış konuşmasında "ikincisini yaptıkları etkinliğin bundan sonraki yıllarda farklı noktalarda daha da geliştirilerek yapılacağını ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu kutsal topraklarda, tarihini ve çevresini seven bir toplumun temellerini atmaya devam ediyoruz” dedi. Ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rehberlik Bölümü öğrencilerine, Turizm Topluluğu'na, Biga TEMA Vakfı temsilcisi öğrencilere ve tüm katılımcılara teşekkür ettiğini ifade etti.

Ardından katılımcılar bölgelere dağılarak temizlik çalışmalarını tamamladılar.

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI