0286 210 01 07 info@caro.org.tr

Turist Rehberliği

Platforma Üyelik

ÇARO Duyuru Platformu Kuralları:

1- Kişisel mesajlarınızı lütfen platforma değil, ilgili kişinin e-posta adresine gönderiniz.

2-Platformun adresi: caro_duyuru@googlegroups.com

Bu adrese mesaj gönderdiğinizde yaklaşık 127 meslektaşa ulaşabileceksiniz. Bu yüzden geneli ilgilendirmeyen mesajlarınızı bu adrese göndermeyiniz. Fıkra, resim ve bayram kutlaması türünden mesajları almayı kesinlikle tercih etmiyoruz.

3- Herkese gönderilmiş bir mesaja yanıt vermek istediğinizde yanıtın yine herkes tarafindan okunmasını istiyorsanız ya “Reply/Yanıtla” tuşuna basarak ya da adres bölümüne caro_duyuru@googlegroups.com yazarak mesajınızı gönderebilirsiniz. Herkese gönderilmiş bir mesajda sadece gönderene yanıt vermek istediğinizde veya yanıtınız herkesi ilgilendirmiyorsa lütfen mesajınızı yalnızca gönderen kişiye yönlendirin. “Reply” butonuna bastığınızda mesajın otomatik olarak herkese gittiğine lütfen dikkat edin. Böyle olmaması için mesajınızın adres hanesini kontrol edin. Buna dikkat etmezseniz kişisel gönderdiginiz mesajı yaklaşık 127 kişi okuyacaktır.

4- Herhangi birine onunla karşılaştığınızda yüzüne söyleyemeyeceğiniz sözleri platformda da söylemeyiniz.

5- Mesajlara yanıt gönderirken, bir önceki mesajın “Konu” kısmı dışındaki reklamları veya uzantıları lütfen siliniz.

6- Yazdığınız mesajın “Konu” kısmında mutlaka konuyu özetleyiniz. Zamanı kısıtlı olan üyeler çoğunlukla konuyu ilginç bulmuyorlarsa mesajı açmıyorlar.

7- Mesajlara resim, belge “eklemek” yerine, bunları lütfen mesajınızın içine koyunuz ya da varsa bulundukları web adresine “link” veriniz. (Virüslü olabileceğinden endişelenen üyeler, çoğu zaman ek içeren mesajları açmadan siliyorlar, bu yüzden sistem ayarı, ek kabul etmeyecek biçimde yapılmıştır)

8- Polemik yaratacak mesajlar göndermeyiniz.

9- Aynı konularda diyaloga varacak şekilde karşılıklı yazışarak diğer platform üyelerini rahatsız etmeyiniz. Bu türden tartışmalarınızı özelden yapıp sonucunu plaformda duyurmanız daha doğru olur.

10- Üye sayısının yaklaşık 1.200 olduğunu unutmayınız, diğer üyelere de söz hakkı vermek amacıyla kısa aralıklarla üst üste çok sayıda mesaj göndermeyiniz.

11- Platforma üye olduğunuz e-posta adresinize “ofis dışındayım veya şehir dışındayım, şu tarihte döneceğim” gibi otomatik yanıt ayarları uygulamayınız. Zira platforma gelen her mesaja yanıt otomatik olarak geleceği için, otomatik yanıtlar da platforma düşeceği ve bunlara da otomatik yanıt geleceği için bir kısır döngü başlayacak ve platforma binlerce gereksiz mesaj gelecektir.

12- Yazdığı mesajların hukuki sorumluluğunu taşıyamayacak olanların platforma mesaj göndermelerine izin verilmeyecektir.

13- Platforma gonderilecek mesajların büyüklüğü yaklaşık 100 kb ile sınırlıdır, bunun üzerindeki mesajları platforma göndermek mümkün değildir. Bu yüzden mesajlarınızı text/metin bazlı mesajlar olarak gönderiniz.

14- Aynı anda çok sayıda kişiye hitaben gönderilen mesajlar platform tarafından “spam” olarak algılandığından mesajlarınız platforma ulaşmayacaktır.

15- Mesajlarınızın alıcı hanesi boş olduğu takdirde mesajlarınız platforma ulaşmayacaktır. Platforma göndereceğiniz mesajların alıcı bölümünde mutlaka platform adresi yer almalıdır.

16-Platforma mesaj gondermek icin üye oldugunuz e-posta adresinden caro_duyuru@googlegroups.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

17-Platformdan çıkmak için caro_duyuru+ unsubscribe@googlegroups.com adresine mesaj gönderiniz.

18-Platform bilgi sayfasi: http://groups.google.com/group/caro_duyuru?hl=tr?hl=tr

19- Platforma üye olmak isteyenlerin, bağlı bulundukları meslek kuruluslarına başvurmaları, üyelik taleplerini meslek kuruluşları aracılığıyla iletmeleri gerekmektedir.

20-Daha önceden gönderilmiş tüm mesajları görebilmek icin Arşiv Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

21-Burada yazılan mesajlar filtre edilmeden, dağıtımı doğrudan otomatik olarak yapılmakta, dolayısıyla mesajların hukuki sorumluluğu mesajın yazarına ait olmaktadır.

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI