0286 210 01 07 info@caro.org.tr

ÇARO Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni protokolünde yerini aldı

Etkinlikler

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni

 

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası temel atma töreni Emniyet Genel Müdürü  Vali Mehmet Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma törenine; Vali Orhan TAVLI, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İlçe Kaymakamları, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ü.Cihan Müşterioğlu, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, belediye başkanları, il müdürleri,  Siyasi Parti Temsilcileri,  STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

20.000 metrekare inşaat alanına sahip,  7 kat olarak planlanan, vatandaşların ve personelin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verecek olan Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası temel atma törenine saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası temel atma töreninde; Vali Orhan TAVLI, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından birer konuşma yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından çok amaçlı toplantı odası, brifing ve eğitim salonları ile tüm emniyet birimlerinin yer alacağı 60 Milyon TL proje bedelli Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası temelleri dualarla ve hayırlı olsun temennileriyle atıldı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının 2020 yılında açılması planlanmakta.

 

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI