0286 210 01 07 info@caro.org.tr

ÇARO Istantour ve Kolin Hotel işbirliğiyle 45 Rus turizm acente temsilcisi Çanakkale, Parion ve Troya ziyareti

Etkinlikler

Haberler

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası’nın (ÇARO) girişimleri ile Rus turizm acente temsilcileri Marmara Bölgesinde ağırlandı. İstanbul ile başlayan gezi, Kırklareli, Edirne’nin ardından Çanakkale ile devam etti.

Rus turizm acente temsilcileri, Kuzey Troas’ın parlayan yıldızı Parion’u gezdi. Çok özel değere sahip ve 1500 yıllık "bitmeyen bir aşkın öyküsü" nün yer aldığı Sevgililer Şapeli’nde Parion efsanesinden bir sahnenin canlandırılırken, Rus turizm acente temsilcilerine antik zamanlarda ölümsüzlüğün simgesi olan defne yaprağı tacı hediye edildi. Ardından İÇDAŞ tarafından üretimi gerçekleştirilen Parion Antik Kentine özgü püren balı da ikram edildi. Parion kenti içerisinde 100 km’lik bir alanda bulunan ve sadece Kasım ayında yetişen pürenlerden elde edilen bal, Parion’a özgü antik bir bal olmasıyla Rus misafirlerin ilgisini ve beğenisini kazandı. Ölümsüz bir aşkın yer aldığı şapelden sonra Biga'da bulunan Kuzey Troasın parlayan yıldızı Troya'lı Paris’in Kenti Parion, Parion kazı ekibi eşliğinde ve yan flüt  müzik dinletisi ile kapılarını Rus misafirlere açtı. Troyalı Paris’in kenti Parion’un ziyaretinden sonra programa, ÇARO üyesi Profesyonel Turist Rehberleri eşliğinde Avrupa’da yılın müzesi finaline kalan Troya Müzesi ardından Troya Antik Kenti ziyaret edildi.

“Tek kelime; mükemmel!”

Rusya’nın en büyük seyahat acenta temsilcileri özellikle, Biga’da bulunan Parion Antik Kenti’ni ve İstanbul’da düzenlenen “Attraction Star Awards” yarışmasında yaklaşık 80 müze arasından yılın en başarılı müzesi seçilen ve Avrupa’da yılın müzesi finaline kalan Troya Müzesi’ne hayran kaldıklarını belirterek; “Tek kelime ile mükemmel! Bütün forumlarda yazacağız görebilirsiniz” dediler.

 

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI