0286 210 01 07 info@caro.org.tr

ÇARO Istantour ve NTK Intourist işbirliğiyle 18 Rus Medya Temsilcisi TRAKYA, ÇANAKKALE, BALIKESİR'i ziyaret eti

Etkinlikler

Haberler

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Charter seferler ile İstanbul’a gelen ve tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen tarih, kültür ve gastronomi meraklısı Rusları bölgeye çekmek için girişimlerde bulundu. Bölgenin turizm zenginliği NTK Intourist’e aktarıldı ve Rusların projeksiyonları bölgeye çekildi.
Öte yandan, NTK Intourist firması ve İstantour firmaları ocak ayı içerisinde de ÇARO tarafından dizayn edilen tur programlarının tanıtımı için Rusya’nın önde gelen 45 seyahat acentesini Trakya, Çanakkale ve Balıkesir'e getirmeyi planlıyor.
Rusya’nın en önemli haber kuruluşlarını ve gazetecilerini ağırlandığı programda Rus basınının seçkin 18 üyesi bölgenin turizm merkezlerini gezerek Rus basınına Trakya bölgesi, Çanakkale , Balıkesir, Bursa ,Yalova ve İstanbul tanıtılıyor.

Marmara bölgesinin tanıtılması için davet edilen Rus gazetecilere ilk olarak trakya kenti Kırklareli'nin tarihi ve kültürel alanları gezdirildi, gastronomisi anlatıldı.

Kentin ilk yerleşim yeri olan sokak sağlıklaştırma çalışmalarının da yapıldığı Yayla Mahallesi'nde, Roman müzisyenler tarafından klarnet, darbuka ve akordiyonla icra edilen ezgilerle karşılanan konuk basın mensupları, sıcak karşılama için teşekkür etti.

Rus gazeteciler, Atatürk Evi, Ertuğrul Köyü Etnografya Müzesi, Kültür ve Sanat Evi'ni gezdi. Gazetecilere bir restoranda şef Julide Başkur tarafından yöresel yemekler tanıtıldı.

 

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI