0286 210 01 07 info@caro.org.tr

54. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NDA TROYA ETABI HEYECANI

Haberler

54. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NDA TROYA ETABI HEYECANI

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleri ile 14 Ekim’de Sultanahmet Meydanı’nda sona erecek. İç Anadolu’dan başlayan Akdeniz ve Ege sahillerini geçerek Marmara’ya ulaşacak tura 20 takımdan 140 üst düzey sporcu katıldı.
Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2’inci HC kategorisinde yer alan 54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 6 etaptan oluşuyor. İkinci kez dünyanın en önemli yarış kategorisi olan ‘UCI World Tour’ kapsamında, 20 profesyonel takım ve toplam 140 sporcu yarışa başladı.
İç Anadolu’dan start alan TUR 2018 daha sonra Akdeniz ve Ege sahillerinden geçecek ve Marmara’ya ulaşacak. 1’inci etap Konya-Konya (9 Ekim), 2’inci etap Alanya-Antalya (10 Ekim), 3’üncü etap Fethiye – Marmaris (11 Ekim) arasında yaşandı. 12 Ekim’de Marmaris-Selçuk arasında düzenlenen 4’üncü etap, Meryem Ana Evi’nin yer aldığı Bülbül Dağı tırmanışıyla son bulacak. 13 Ekim’de Selçuk’tan başlayacak 5’inci etap ise Manisa’da tamamlanacak. Son etap ise 14 Ekim Pazar günü Bursa’dan start alacak ve üç imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’daki büyük finişle, yaklaşık 1000 kilometrelik yarış noktalanacak.
Cumhurbaşkanlığı Marmaris Fethiye Etabını Troya Etabı Olarak Belirledi
2018 Troya Yılı olması sebebiyle 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Marmaris ve Fethiye’den geçecek sporcuların etabı Cumhurbaşkanlığı tarafından Troya Etabı olarak belirlendi.

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI