0286 210 01 07 info@caro.org.tr

6 Şubat Afetinde Kaybettiğimiz Meslektaşlarımız için Hatıra Ormanı

Haberler

 

 

 

''Acımızın Tarifi Yok''
Kaybettiğimiz Meslektaşlarımızın Anısına...
 
6 Şubat’ta yaşanan afette kaybettiğimiz meslektaşlarımızın isimlerini yaşatmak için Troya Milli Parkı içerisine, Troya Müzesi ve Troya Antik Kenti yolu boyunca 40 dönüm içerisindeki "Hatıra Ormanı" alanımızda fidan dikimi gerçekleştirdik.
 
İlk fidanları dikme etkinliğimizde, ÇARO üyesi meslektaşlarımıza eşlik ederek afette kaybettiğimiz meslektaşlarımızın isimlerini taşıyan fidanların dikimini, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Murat Yılmaz, Troya Müzesi Müdürümüz Rıdvan Gölcük, Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu, "Etno Köy" Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu ile kurumlarımızın müdür yardımcıları, şefleri ve ekipleri ile gerçekleştirdik.
 
"Hatıra Ormanı" alanımızı tahsis eden "Etno Köy" Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu ve Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu'na meslektaşlarımız adına teşekkür ederiz
 
Afet bölgesinde ve şehir dışında olmaları sebebiyle eşlik edemeyen Çanakkale Valimiz İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekillerimiz Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Abdullah Güç, Troya Kazı Başkanımız Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın bizlere paylaştıkları başsağlığı mesajları için çok teşekkür ederiz.
 
Gelecek hafta Troya Milli Parkı içerisinde, Çanakkale Boğazı girişinde bulunan Kumkale mevkiinde gerçekleştireceğimiz ikinci dikim alanımıza herkesi bekleriz.
 
 

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI