0286 210 01 07 info@caro.org.tr

ÇARO katkılarıyla Troya Antik Kentinde Yaratıcı Drama ile Fen Eğitimi verildi

Haberler

"Troya Antik Kentinde Yaratıcı Drama ile Fen Eğitimi"
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ganime Aydın’ın danışmanlığında Lisansüstü Eğitim Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi Sıla Başaran'ın TÜBİTAK 2209 projesi kapsamında hayata geçirdiği "Troya Antik Kentinde Yaratıcı Drama ile Fen Eğitimi" projesi gerçekleştirildi.
Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) tarafından katkı sağlanan saha gezisi kapsamında Fatma Şemsettin Çamoğlu Ortaokulunda eğitim-öğretime devam eden 8. Sınıf 20 öğrenci ile gerçekleştirilen projede ÇARO üyesi Mustafa Aşkın rehberliğinde Troya Antik Kenti hakkında bilgilendirme gerçekleştirildikten sonra Troya Müzesi’nde oyun ve drama ile antik eserlerdeki fen kavramlarının ve kültürel mirasın farkındalığının geliştirilmesi çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
Projeye katılan öğrenciler etkinlik sonrası memnuniyetlerini dile getirerek, benzer etkinliklerin düzenlenmesi gerektiğini vurguladılar. Bu tür projelerin, öğrencilerin eğitimine farklı bir boyut kazandırarak öğrenme motivasyonlarının artırdığı belirtildi.
Troya Antik Kentinde Yaratıcı Drama ile Fen Eğitimi; TUBİTAK, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Troya Müzesi, Fatma Şemsettin Çamoğlu Ortaokulu ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nın destekleri ile gerçekleştirildi.
Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) olarak saha uygulama eğitim gezilerine destek vermeyi sürdüreceğiz

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI