0286 210 01 07 info@caro.org.tr

ÇARO TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI'NDA!

Haberler

6 - 8 Aralık tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) ve TÜRSAB işbirliğinde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen, açılışı Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri ERSOY'un teşrifleriyle gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi'nde 38 ülkeden ve 48 ilden toplam 1200’ün üzerinde katılımcı, sektör temsilcileri ve firmalar yer aldı.

Fuarın gözdesi olan Çanakkale standında, odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Cihan MÜŞTERİOĞLU, YK üyelerinden Sözcü Onur AKGÜL, Koordinatör Çağrı TOK ve rehberlerimizden İrem BELEN ile Ozan AYDEMİR görev aldı. Fuar boyunca farklı bölgelerden gelen meslektaşlarımızın da desteğiyle, ziyaretçilerimize Çanakkale'nin değerleri tanıtıldı. İzmir Turist Rehberleri Odası (İZRO)'nın temsilcileriyle de, rehberlerin önemi ve gerekliliğinde farkındalık yaratan mesajlar verildi.

Çanakkale Valisi Sn. Orhan TAVLI, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn.Kemal DOKUZ, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Sn. A. Zeki APALI, TÜRSAB Çanakkale Körfez YTK Başkanı Sn. Ahmet ÇELİK, Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD) Başkanı Sn. Armağan AYDEĞER ve alanında uzman akademisyenler ile bölgedeki turizm faaliyetlerinin iyileştirilmesine dair gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında ve planlanan önemli projeler üzerine karşılıklı desteklerin sağlanmasına yönelik oldukça verimli görüşmeler oldu.

Ziyaretçilerden yoğun ilgi gören Çanakkale standında emeği geçen Çanakkale Valiliği'ne, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'na, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'na, TÜRSAB Çanakkale Körfez YTK'ya, Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD)'ne, Güney Marmara Kalkınma Ajansı'na, diğer tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

 

Haberler

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI