0286 210 01 07 info@caro.org.tr

TUREB Temsilciler Meclisi Ankara'da toplandı

Haberler

TEMSİLCİLER MECLİSİ ANKARA'da TOPLANDI

Türkiye sathına yayılmış mesleğimizin temsil organları olan onüç meslek odamızdan onunun Başkanları ve temsilcileri, Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından 25 Haziran 2019 tarihinde Ankara Sheraton Otel'de yapılan Temsilciler Meclisi toplantısında bir araya geldi.

Temsilciler Meclisi'ne Birliğimiz adına Başkanı Suat TURAL, Başkan Vekili ve İstanbul Turist Rehberleri Odası (İRO) Başkanı Sedat BORNOVALI, Yönetim Kurulu Üyeleri A. Serhan GÜNGÖR, Adem BİÇER ve aynı zamanda Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) Başkanlığı görevini de yürüten Ozan SAYIN katılırken toplantıya Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nı (ÇARO) temsilen Ü. Cihan MÜŞTERİOĞLU, Ankara Turist Rehberleri Odası'nı (ANRO) temsilen Fuat TURAN, Bursa Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nı temsilen (BURO) Denizhan SEZGİN, Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nı (GARO) temsilen Murat TEKEOĞLU, İzmir Turist Rehberleri Odası'nı (İZRO) temsilen Nejat TEK, Muğla Turist Rehberleri Odası'nı (MURO) temsilen Turgay ESEN, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nı (ŞURO) temsilen Müslüm ÇOBAN ve Trabzon Bölgesel Turist Rehberleri Odası'nı (TRO) temsilen Davut DEMİR katıldılar. Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO), Antalya Turist Rehberleri Odası (ARO) ve Nevşehir Turist Rehberleri Odası (NERO) Başkanları ise mücbir sebepler nedeniyle toplantıya katılamadılar.

TUREB adına Başkanı Suat TURAL’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Oda Başkanları Temsilciler Meclisi'nin bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Gün boyu süren toplantıda yasa ve yönetmelikte yapılabilecek iyileştirmeler, meslektaşlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi için sunulan fikirler, Odalar ile TUREB arasındaki koordinasyon ve denetimlerin koordinasyonu konuları görüşüldü.

 

ÇANAKKALE BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASI